Wielokanałowy system monitoringu w wozie 120dB ATMOS Sound Truck oparty jest na monitorach Genelec | Konsbud Audio

Jesteś tutaj

Wielokanałowy system monitoringu w wozie 120dB ATMOS Sound Truck oparty jest na monitorach Genelec

04.01.24

W najnowszym, styczniowym wydaniu magazynu AVIntegracje, w dziale Instalacje, znajdziecie obszerny artykuł o wozie Atmos Sound Truck firmy 120dB - realizacja dźwięku, w którym zainstalowane są rozwiązania Genelec.  
Autorem tekstu i zdjęć jest Łukasz Kornafel.

Zachęcamy do lektury!

Link do artykułu:

https://avintegracje.pl/120db-atmos-sound-truck/

 

Wielokanałowy system monitoringu ATMOS

" (...) Najnowszy w ofercie firmy 120dB wóz już w samej swojej nazwie podaje informację, że można w nim nie tylko bez problemu nagrać sygnały dla potrzeb technologii dźwięku przestrzennego ATMOS, ale w istocie można tutaj wyprodukować od A do Z album czy materiał wideo w tym standardzie. Z tego powodu nie mogło w ATMOS Sound Truck zabraknąć również odpowiedniego systemu monitoringu. Co chyba nikogo nie powinno dziwić, Michał po budowie wozu ST1 i stworzeniu showroomu pokazowego po raz kolejny zdecydował się sięgnąć po rozwiązania marki Genelec.
Główny odsłuch to zestaw 7.1.4., kanały lewy i prawy obsługują modele The Ones 8351B, center to 8331, nieco mniejszy, ponieważ ze względów gabarytowych tylko taki model mógł się zmieścić za konsoletą. Kanały boczne, tylne i te znajdujące się nad głową realizatora obsługują zestawy głośnikowe Genelec 8320. Wszystkie głośniki są kalibrowane, co znacząco poprawia parametry odsłuchowe. System jest wsparty, oczywiście, subwooferem 7360.
Także w drugiej reżyserce mamy system odsłuchowy Genelec. Tym razem jest to jednak prosty system monitoringu stereo, bazujący na dwóch monitorach Genelec 8331, a inżynier ma także pomocniczy odsłuch zrealizowany na zestawie 8010. Takie same dwa zestawy są zainstalowane również nad monitorem podglądowym w reżyserce głównej i są one wykorzystywane jako odsłuch PFL i pełnią dodatkowo funkcję odsłuchu technicznego.
W wyposażeniu wozu jest mikrofon pomiarowy GLM, który pozwala na dostrajanie monitorów w zależności od potrzeb, nawet przed każdą realizacją.(...)"

Galeria: 

Produkty