Profesjonalny showroom Genelec z technologią Dolby Atmos | Konsbud Audio

Jesteś tutaj

Profesjonalny showroom Genelec z technologią Dolby Atmos

11.01.23

Stworzenie pierwszego w Polsce profesjonalnego showroomu Genelec'a jest wspólną inicjatywą firm 120dB i Konsbud Audio - wyłącznego dystrybutora Genelec na terenie naszego kraju. To unikalne miejsce z systemem Dolby Atmos zbudowanym według profesjonalnych standardów. Dolby Atmos to format dźwięku, który jest przyszłością wszelkich produkcji.

Monitory Genelec

Pomieszczenie zostało zaadaptowane na potrzeby profesjonalnego odsłuchu studyjnego oraz jest wyposażone we wzorcowe głośniki Genelec Smart Active Monitors, w tym w trójdrożne, współosiowe monitory z serii The Ones.

W showroomie, zgodnie z rozmiarami pomieszczenia i w oparciu o wytyczne dotyczące doboru monitorów do tego konkretnego układu wielokanałowego, zainstalowane zostały:

  • 3 x monitor Genelec 8341A - kanały centralny, lewy i prawy;
  • 2 x monitor Genelec 8331A - kanały tylne;
  • 2 x monitor Genelec 8340A - kanały boczne;
  • 4 x monitor Genelec 8330A - kanały górne;
  • 1 x subwoofer Genelec 7360A;
  • 2 x monitor Genelec 8351B - dodatkowy odsłuch stereo.

Można tu dokonać odsłuchu w układzie Dolby Atmos 7.1.4, jak i w pełnopasmowym układzie stereo 2.0.

GLM

Kluczowym elementem całego zestawu jest system automatycznej kalibracji GLM (Genelec Loudspeaker Manager), który jest przełomowym, wielokrotnie nagradzanym, najbardziej zaawansowanym i intuicyjnym zintegrowanym systemem kalibracji monitorów dostępnym na rynku. GLM umożliwia dokładną kalibrację monitorów pod względem poziomu, opóźnienia i charakterystyki częstotliwościowej.

Bazując na danych badawczych zebranych na przestrzeni dziesięcioleci w tysiącach studiów na całym świecie, GLM 4 bezproblemowo integruje się z inteligentnym DSP w każdym monitorze SAM, umożliwiając połączenie w sieć, konfigurację i indywidualną kalibrację każdego monitora i subwoofera pod kątem środowiska akustycznego użytkownika. Mikrofon referencyjny GLM umożliwia dokładną analizę akustyki pomieszczenia, a funkcja AutoCal GLM automatycznie optymalizuje każdy monitor i subwoofer pod kątem poziomu głośności, opóźnienia odległości, fazy zwrotnicy subwoofera i wyrównania odpowiedzi akustycznej pomieszczenia.

Oprogramowanie

System odsłuchowy jest oparty na platformie Dolby Atmos Production Suite. Każdy, nawet tylko w oparciu o laptopa i słuchawki, może zacząć przygodę ze standardem Dolby Atmos. Główną częścią oprogramowania jest Dolby Renderer, który odpowiada za pobranie odpowiednich sygnałów z oprogramowania DAW, umiejscowienie obiektów w przestrzeni i zakodowanie ich do pliku Dolby Atmos Master File. W Dolby Renderer ustawia się faktyczną konfigurację głośników np. 5.1.4 czy 7.1.4.

Drugim narzędziem jest wbudowany w DAW Panner lub zewnętrzna, darmowa wtyczka o nazwie Dolby Atmos Panner, która jest podstawowym narzędziem do pozycjonowania obiektów.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane systemem Dolby Atmos i monitorowaniem dźwięku opartym na produktach marki Genelec. Każdy może przyjechać, posłuchać, skorzystać z naszej pomocy i dokonać w pełni świadomego wyboru referencyjnego zestawu odsłuchowego, który zdefiniuje na lata jakość Waszych produkcji.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Jackiem Majewskim, specjalistą Genelec’a z ramienia Konsbud Audio i Michałem Miką, właścicielem firmy 120 dB. Wywiad ukazał się w magazynie Muzyka i Technologia:

https://tiny.pl/wjnxw

 

Kontakt:

Michał Mika - 512 465 137, ul. Malachitowa 17; 43-155 Bieruń;

www.120db.pl; biuro@120db.pl

Jacek Majewski - 785 50 40 90

j.majewski@konsbud-audio.com.pl

 

 

Zdjęcia: Łukasz Kornafel, Muzyka i Technologia.

Galeria: 

Produkty