Na YouTube magazynu Muzyka i Technologia ukazał się film o realizacji koncertu na Stadionie Śląskim: "JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU" | Konsbud Audio

Jesteś tutaj

Na YouTube magazynu Muzyka i Technologia ukazał się film o realizacji koncertu na Stadionie Śląskim: "JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU"

13.12.23

Na kanale YouTube magazynu Muzyka i Technologia ukazał się film o dużym przedsięwzięciu, jakim była realizacja koncertu na Stadionie Śląskim: "JIMEK & GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU | Rozdział II". Za nagłośnienie odpowiadała firma GMBprosound, która zainstalowała systemy d&b audiotechnik. Projekt systemu i strojenie: Janusz Klimowicz i Paweł Berbecki z Konsbud Audio.
O konfigurację systemu d&b audiotechnik i szczegóły techniczne zastosowane na Stadionie Śląskim Łukasz Kornafel zapytał Kamila Suskiego z naszej firmy. Zachęcamy do oglądania!

"Wyobraźmy sobie kilkudziesięcioosobową, jedną z najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce, a ściślej Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia, która zostaje przeniesiona ze swojej znakomitej sali koncertowej z przygotowaną specjalnie dla niej akustyką w sam środek ogromnego stadionu. Co więcej, nie akompaniuje ona skrzypkowi, pianiście lub oboiście w trakcie wykonywanego przez niego koncertu czy śpiewakowi, ale hip-hopowcom, kilku zestawom perkusyjnym, elektronice, a nawet skretchom. Chociaż może trudno sobie to wyobrazić, to właśnie taki śmiały projekt muzyczny jest dziełem Radzimira Dębskiego i 16 września miał swoją drugą odsłonę na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zapewnieniem znakomitego systemu nagłośnieniowego bazującego na rozwiązaniach od d&b audiotechnik zajęła się firma GMB Pro Sound, a my byliśmy w trakcie strojenia systemu, ostatnich przygotowań i prób, rozmawiając o konfiguracji i całym procesie projektowania nagłośnienia dla potrzeb tak wymagającej produkcji."

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=O43aA2SLaTY

Produkty