Bundesliga w 3D dzięki konsolecie Aurus firmy Stagetec | Konsbud Audio

Bundesliga w 3D dzięki konsolecie Aurus firmy Stagetec

10.01.12

TopVision transmituje mecze niemieckiej Bundesligi za pomocą najnowszego wozu telewizyjnego Ü2 – pojazdu, w którym znajdują się najnowsze kamery i systemy wideo 3D oraz 3G, a także serce systemu audio – konsola SALZBRENNER STAGETEC AURUS.

Po rekordowo krótkim czasie renowacji, trwającym tylko dwa tygodnie, TopVision zaprezentowała w pełni zmodernizowany wóz transmisyjny. Pojazd jest przeznaczony głównie do transmisji sportowych. Od 2011 Ü2 jest wykorzystywany do produkcji najlepszych meczów niemieckiej Bundesligi w 3-D dla satelitarnej TV Sky oraz platformy IPTV. 

Aby dostosować wóz do transmisji 3D, TopVision zainstalowała nowe kamery i systemy wideo. Zestaw obejmuje m.in. mikser wideo 3D SONY MVS 7000X, osiem kamer HDC1500R i cztery kamery P1 SONY, siedem rigów 3D firmy Element Technica, sześć mini kamer LMP1200HD z dopasowanymi mini rigami. Całkowicie przebudowano też realizatornię, wyposażając ją w dużą 40-kanałową konsoletę cyfrową AURUS. Przed renowacją pojazd był już przystosowany do sieci audio NEXUS, która została teraz poszerzona w sumie do dziesięciu urządzeń bazowych włączając w to zdalne stageboxy dla komentatorów sportowych.

System AURUS, oparty na najnowszej technologii STAGETEC, musiał być dostarczony w ciągu zaledwie 3 tygodni od daty zamówienia. Najnowocześniejsze funkcjonalności systemu to m.in. EBU-R128 - zgodny pomiar głośności, analizator widma i wskaźnik prawdziwej wartości szczytowej. TopVision jest jednocześnie pierwszym klientem STAGETEC, który zastosował wbudowaną wersję audio monitorów TM9 firmy RTW, które zostały perfekcyjnie zintegrowane z konsoletą AURUS. Dzięki specjalnemu przyciskowi jeden z ekranów TFT AURUS można przełączyć na odtwarzanie pomiarów systemu RTW. Inny z monitorów AURUS TFT może być używany zamiennie jako monitor podglądowy HD. W pojazdach OB, które zazwyczaj są mocno naszpikowane sprzętem wymienione opcje wyświetlania umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. 

Achim Jendges, założyciel i prezes TopVision GmbH, komentuje: “Wieloletnia ścisła współpraca pomiędzy TopVision i STAGETEC po raz kolejny bardzo nam się opłaciła przy realizacji tego projektu. Zespół STAGETEC doskonale rozumiał nasze potrzeby i był w stanie wykonać wszelkie wymagane dostosowania natychmiast. 

TopVision to wieloletni użytkownik technologii STAGETEC. Od 2000 roku ich pojazd Ü4 był wyposażony w konsolę CANTUS; w 2006 roku w Ü5 zainstalowano w nim konsoletę Salzbrenner Stagetec AURUS, a rok później, przy kolejnej modernizacji Ü2 wyposażono w system NEXUS pracujący jako router audio i sieć. Teraz, po renowacji Ü2 ukończonej w październiku 2011, TopVision posiada pierwszy wóz OB dostosowany do transmisji 3D.

Galeria: 

Produkty